- 30 Kasım 2019

Özalp'ta Çilkezi Kadın Kültür Evi'nin Açılışı Gerçekleşti

Özalp Belediyesi öncülüğünde çok sayıda kadının katılımıyla Çilkezi Kadın Kültür Evi’nin açılışı gerçekleştirildi.

mask

Özalp Belediyesi tarafından ilçedeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde Çilkezi Kadın Kültür Evi açılışı gerçekleştirildi. Özalp Belediyesi Kadın Meclisi ve Kadın Politikalar Müdürlüğü’nün ortak projesiyle açılan Çilkezi Kadın Kültür Evi’nin açılışına Özalp Belediye Eşbaşkanı Dilan Örenci, Başkale Belediye Eşbaşkanı Şengül Polat, HDP Van İl Eş başkanı Öznur Bartın, HDP Kadın Meclisinin yanı sıra çok sayıda kadın katıldı.


Açılışta konuşan Özalp Belediye Eşbaşkanı Dilan Örenci, açılışa katılan herkese teşekkür ederek, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele haftası kapsamında açılışını gerçekleştirdikleri kültür evini ilçe kadınına armağan ettiklerini belirtti. Konuşmanın ardından kültür evinin açılışı, beyaz ve mor kurdelelerin kesimi ile gerçekleştirildi.

Kadınlar daha sonra ezgilerle halaya durdu. Yine kadınların ortak emeğiyle yapılan yöresel helise yemeği ikram edildi. İkramların ardından açılış, zılgıt ve alkışlarla sona erdi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.