Amedspor, Vanspor'a Yapılan Saldırıyı Kınayan Mesaj Yayınladı

Sakarya ilinde Sakaryaspor ile Vanspor arasında oynanan maçta Amedspor, Vanspor'a yapılan saldırıya kınayan mesaj yayınladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Amedspor Kulüp başkanı Av. Metin Kılavuz, Sakarya ilinde Sakaryaspor ile Vanspor arasında oynanan maçta eski oyuncumuz Sıddık İstemi'ye yapılan saldırıyı sosyal medya hesabında yayınladığı mesajla kınadı.

DİYARBAKIR - Amedspor Kulüp başkanının yayınladığı mesaj şöyle: "Bilindiği üzere Amedspor, sporu; dili, dini, ırkı, inancı aynı veya ayrı farklı toplulukları bir araya getiren ve evrensel barışa katkı sunan etkinlikler bütünü olarak tanımlar.

Sportif başarının yanında aslolan Fair Play ruhudur. Spor; buluşma, dokunma, konuşma ve dinleyebilmektir.

Önceki yıllarda kulübümüze önemli katkıları olan spor emekçisi Sıddık İstemi’ye Sakaryaspor-Vanspor maçında yapılan sözlü ve fiziki saldırıyı kınıyorum. Saldırının temel nedeni Amedspor’da futbol emekçisi olması ve sırtında onurla taşıdığı 21 numarayadır.

Kin, öfke, ırkçılık ve şövenist yaklaşımlar insanlık değerleri ile bağdaşmaz. Saldırıyı yapanlara şunu hatırlatmak isterizki, 21 numara sadece bir şehrin plakası değildir. Milyonlarca insanın değer manzumesidir.
Spordaki bu akıl tutulmasına son verilmelidir. Sıddık İstemi onurumuzdur ve sahipsiz değildir.

Bu saldırının Sıddık İSTEMİ’nin şahsı ile sınırlı olmadığının bilincindeyiz." denildi.

03 Kasım 2019 Van/ Çaldiran- Spor --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Van Markaları

Ajans Çaldıran , Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (555) 017 44 65
Reklam bilgi