Davutoğlu 10-12 Yerden Ret Aldı!

AK Parti, "gelen baskılar" üzerine hangi yasağı kaldırdı?.. Davutoğlu neden 10-12 ret aldı?.. HDP’li milletvekillerinin bildiri dağıtırken polislerce sarılması nasıl espri konusu oldu?.. Saadet Partisi’nin geçtiğimiz hafta sonu yapılan 7. Olağan Kongresi’nde partideki kadın oranı yüzde 100 arttı!..

Büyütmek için resme tıklayın

AK PARTİ GRUBUNDA YASAK BİR HAFTADA DELİNDİ

AK Parti grup toplantısından önce milletvekillerine yer tutmak isteyen danışmanların kuyruk görüntüsünün basın ve sosyal medyada yayınlanması üzerine AK Parti harekete geçmiş, bir yazı ile milletvekilleri grup toplantılarına zamanında gelmeleri, yer tutmak için önceden sekreter veya danışman göndermemeleri konusunda uyarılmıştı. Bu uyarıdan hemen sonra yapılan grup toplantısında danışmanlar salona alınmadı, birçok milletvekili de saatinden önce toplantı salonuna gelerek beklemeye başladı. Ancak bu durum sadece bir hafta sürdü. Grup yönetimi “gelen baskılar” üzerine, Kurucu Üyeler, Bakanlar, MKYK ve MYK üyeleri için bu kararı kaldırdı. Söz konusu yöneticilerin danışmanları ve sekreterleri yine yer tutmak için salona alındı. Böylece sadece düz milletvekilleri için yer tutma yasağı getirilmiş oldu.

DAVUTOĞLU 10-12 YERDEN RET ALDI

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu bu kez kendisi ilan etti, geçtiğimiz hafta yeni parti için, “Planladığımız takvimin gerisinde değiliz. Yeni yıldan önce kurmuş oluruz” dedi. En geç aralık ayı başında kurulması planlanan yeni partinin genel merkez ve teşkilat başkanlıkları için de yer arayışı hızlandı. İstanbul’da tutulan ama AK Partili belediye tarafından mühürlenen binanın ardından bu kez CHP’li bir belediye sınırlarında yeni bir yerin tutulduğu biliniyor. Ankara’da da haftalardır süren genel merkez arayışında sona gelindi. Edinilen bilgiye göre genel merkez binası için 10’un üzerinde yere bakıldı. Ancak çok sayıda bina sahibi yerin Davutoğlu’nun kuracağı parti için kiralanmak istendiğini öğrenince, “sonrasında bir sorun yaşamamak” için vazgeçti. Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre CHP’li Çankaya Belediyesi sınırları içinde bulunan Balgat’ta bir binanın genel merkez için kiralanma süreci tamamlandı. İYİ Parti genel merkezinden daha büyük olduğu ifade edilen binanın tadilat işlemlerinin de başladığı öğrenildi.

MAŞALLAH KORUMA ORDUSUYLA DOLAŞIYORSUNUZ!

HDP’li milletvekillerinin 3 Kasım’da yapılacak İstanbul İl Kongresi’ne davet için İstiklal Caddesi’nde bildiri dağıtırken, kalkanlarla çevrilmiş yüzlerce polisin olduğu bir kordon içinde kaldığı görüntüler çok konuşuldu. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler Meclis’in bütçe görüşmelerinde de gündemdi. Fotoğraftaki polis kordonu içinde yer alan Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Garo Paylan, Yürütme tarafından HDP’li milletvekillerine düşman hukuku uygulandığını söyledi. Yaşanan görüntünün Meclisin iradesine saygısızlık olduğunu söyleyen Paylan, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e bu konuda ne yaptıklarını sordu. Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile HDP’li Meclis Başkanvekili Mithat Sancar’ın konuyla ilgili görüştüklerini söyleyen Bilgiç, “Millî iradenin temsilcisi olan Parlamentonun milletvekillerinin mutlak surette itibarlarının her platformda korunması gerektiğine inandığımı burada ifade etmek istiyorum” dedi. Bu açıklama HDP’li milletvekillerini tatmin etmedi, ısrarla ne yapıldığını sordular. Sorunun yanıtı olmayınca, Meclis Başkanvekili Bilgiç konuyu espriye vurdu, “Ben şu an gördüm. Yani vallahi ‘Sayın Bakanlar korumalarla geziyor’ diye kızıyorsunuz ama siz de maşallah bayağı zengin bir koruma ordusuyla dolaşıyorsunuz” dedi. Paylan da bu sözler üzerine, “Yapmayın Başkan. Dalga geçilecek bir durum değil, ağır bir durum bu” dedi. HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş da “Meclis Başkanvekili olarak milletvekillerine bu uygulamayı doğru bulmadığınızı söylemenizi bekliyoruz” derken Bilgiç, “Ben, zaten gerekeni söyledim” yanıtı verdi.

SAADET’TE KADIN ORANI YÜZDE 100 ARTTI!

Saadet Partisi’nin geçtiğimiz hafta sonu yapılan 7. Olağan Kongresi’nde Temel Karamollaoğlu ikinci kez genel başkan seçilirken 75 kişilik Genel İdare Kurulu’na (GİK) 33 yeni isim girdi. İçinden Başkanlık Divanı üyeleri belirlenen GİK’de dikkat çeken noktalardan biri de kadın sayısının 3’ten 6’ya çıkmasıydı. Bunun Saadet Partisi için önemli bir gelişme olduğunu söyleyen bir yönetici, gülümseyerek “Kadın sayısı yüzde 100 arttı” dedi. Saadet Partisi’nin yenilenen Genel İdare Kurulu’nda yer alan kadın üyeler Alev Sezen, Ebru Asiltürk, Fatma Nevin Gökçe, Nergül Aksu, Pakize Yüzbaşıoğlu ve Reyhan Şengün oldu.

10 Kasım 2019 Van/ Erciş- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Van Markaları

Ajans Çaldıran , Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (555) 017 44 65
Reklam bilgi