Soylu: Adil Öksüz'ün Nerede Olduğunu Biliyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman soylu, Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu Başşehir Kulusi programında gündeme dair soruları yanıtladı

Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunmuş olduğu Başkent Kulusi programında gündeme dair soruları yanıtlayan İçişleri Bakanı soylu, FETÖ'nün 'TSK imamı' olarak bilinen Adil Öksüz'ün nerede bulunduğunu bildiklerini fakat yerini açıklamayacağını söylemiş oldu.

Asil'nun açıklamalarından satır başları:

"- (FETÖ'nün 'TSK imamı') Adil Öksüz'ün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın. Iyi mi PKK'ya, DHKP-C'ye hepimiz izleme yapıyorsak aynısını FETÖ'ye de yapıyoruz. Ankesör ve büfe sualşturmalarında yüzde 40 etkin pişmanlık oldu.


- (Kanun Hükmünde Kararname'lerle ilgili) 15 Temmuz akşamını hep beraber hatırlayalım. Bugün Türkiye Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip Erdoğan) yaşıyor, yaşamama ihtimali var mıydı? Tanrı'ın bir takdiri, bugün yaşıyor. Burada Türkiye'nin üstünde büyük bir oyun oynandı. Türkiye çok büyük bir terör eylemi yaşamış. Devlet tedbir almasın mı? Devleti kaptırırsak yarın her şeyi kaptırırız.

- FETÖ süreci canlı bir süreç. Matruşka bebeği benzer biçimde düşünün. FETÖ yalnız bir terör örgütü değil bununla birlikte bir haber alma örgütüdür. Ve bunu sökmek çok kolay değildir. ByLock da örgütün iletişim mekanizmasıdır. Daha önceden belirlenen insanların ifadeleri var, imtihan soruşturmalarından elde edilmiş bilgiler var. Burada görüyoruz ki kapağı daha yeni açılan bir çember var. Bylock'un ilk keşfedilme zamanı 3-4 yıl önce bizim şuandaki teknik kabiliyetlerimiz o döneme nazaran çok daha yüksek. O dönemde tespit edilemeyenler şu anda tespit edildi ve yeni bir alan bulunmuş oldu. Vatandaşımız rahat olsun bizler FETÖ mevzusunda içeride arıza bırakmayız. ABD hala elebaşını tutuyor. Oranın finansal gücünü müdahale ediyor. Bizler ABD'de bunların ne noktada olduğunu avcumuzun içi gibi biliyoruz. Biz biliyoruz da ABD bilmiyor mu?

- (Bir CHP'li Beştepe'de Erdoğan'la görüştü iddiası) siyasal açıdan ahlaksal bir sorun var ortada. Bir gerçek dışıı bir gerçek olarak ifade eden bir genel başkan var. Kandırıldı, kandırılmadı bunu izah etmesi ihtiyaç duyulan birey kendisi. Düzmece araba plakaları var, ismin kim olduğu ortaya çıktı. Vaka çok somut ortada.

- ('CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun peşine adam taktınız mı? Devlet imkanlarını kullanarak CHP'de bir açık arama gibi bir tutumunuz var mı?' sorusuna) Bu bir zihnin hastalıklı hali. Birilerinin peşine adam takıldıysa devlette bunu bilmemek mümkün değildir. Deli saçması bir konu bu. 'Devlet beni izliyor' diyor, peki izledi de ne oldu? Ne yapacaktınız da devlet bunu engelledi? Politika açık bir alandır. Kendine gelen haberleri doğru sayarak, bir süreç oluşturmak isteyebilir. Bunu daha çok marjinal partiler yapardı geçmişte. Bunu mevzuşmaya bile gerek yoktur, marazi bir haldir, yok hükmündedir.

- CHP'ye seslenmek isterim: Doğu ve Güneydoğu'da var mısınız? HDP ve PKK'ya neden itiraz etmiyorsunuz? Bir sorgulayın kendinizi. Orada politika yapma şansına AK Parti sahipse siz de olabilmelisiniz. CHP'nin doğu ve güneydoğu'da olmayışı demokratik bir korkudur. Demokrasi sadece Ege'de yok.

- Teslim olan teröristlerin ifadelerinden neler olduğunu anlatsam milletimizin midesi görenır, kendisine gelemez. Tüm ahlaksızların üst üste bina edilmiş olduğu bir terör örgütünden bahsediyoruz. İlk defa bir terör örgütünü bir devlet yönetiyor. ABD. Bu terör örgütünün ortaya koyduğu bu sürece ilişkin Türkiye çok önemli tedbirler aldı. Bu mevzuda gerçekten bir üniversite gibi çalıştık. Dağdaki teröristleri indirmek Şu anda 5300 ile ile görüşüyoruz, bu tarz şeylerin hepsi Türkiye'de de değil teröristleri indirmek için için. İkna ile dağdan getirdiğimiz terörist sayısı 235."

01 Aralık 2019 Ankara/ Elmadağ- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Van Markaları

Ajans Çaldıran , Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (555) 017 44 65
Reklam bilgi