Çaldıran'da Muhtarlarla İstişare Toplantısı Yapıldı

Van'ın Çaldıran İlçesinde Belediye tarafından muhtarlarla aylık istişare toplantısı gerçekleştirdi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Van'ın Çaldıran İlçesinde Belediye tarafından Çaldıran Belediyesi Başkanı Şefik Ensari üniversiteye hazırlanan öğrencilere kitap dağıttıktan sonra kurum amirleri ve muhtarlarla birlikte toplantıya katıldı.

ÇALDIRAN - Bugün, Çaldıran Belediyesinin katkılarıyla Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan üniversiteye hazırlanan öğrencilere Kaymakam Adem Can'ın katılımı ile Belediye Başkanı Şefik Ensari,  öğrencilere kitap dağıttıktan sonra muhtarlarla toplantı yapmak üzere Çaldıran Sosyal Hizmetler Merkezine ait salona geçti.

Çaldıran Sosyal Hizmetler Merkezine ait salonda Çaldıran Belediyesi tarafından Şefik Ensari başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısında yapılan hizmetler muhtarlara anlatıldı. İlçede yapılan ve yapılması gereken hizmetlerin ele alındığı ve sorun ile taleplerin dinlenildiği toplantıda konuşan Çaldıran Belediye Başkan Şefik Ensari, “İlçemizde her ay düzenli olarak muhtarlarla bir araya gelerek ilçemizde yapılan ve yapılması gereken hizmetleri ele alarak hep birlikte sorunlarımızı paylaşıyoruz. Çaldıran ilçesinde her ay düzenli olarak muhtar ve kurum amirlerimizle bir araya gelmeyi gelenek haline getirdik. İlçemiz ve kırsalında yapılan hizmetlerimizi muhtar ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultunda yaptık. Çaldıran’da baharın gelmesiyle birlikte kısıtlı imkanlar ile hizmetin ulaşmadığı noktalara ulaşarak hizmetlerimizin yapımına başladık.

Çaldıran’ın yoğun kar yağışının yaşandığı bir yer olmasına rağmen bunu fırsata dönüştürerek bu yöndeki projelerimizi bir bir hayata geçirmeye çalışıyoruz.Herkesin malumu olduğu gibi Belediyemiz geliri sadece İller bankasından gelen paylardır, bu paylar da ancak personel giderlerine yetmektedir. Buna rağmen İlçemizde yapılan her hizmeti vatandaşlarımıza hizmet olarak harcanmak üzere kısıtlı olarak gelen paralarla yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ardından toplantıya katılan muhtarlar bulundukları mahallelerin sıkıntılarını dile getirerek sorun ve taleplerini ortaya koyarak istişare toplantısına katkı sunmuş oldular. Çaldıran Belediyesi tarafından verilen yemeğin ardından istişare toplantısı sona erdi.(HABER MERKEZİ)

04 Aralık 2019 Van/ Çaldiran- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Van Markaları

Ajans Çaldıran , Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (555) 017 44 65
Reklam bilgi