Erdoğan: Dışımızdaki Dünya Türkiye'yi Kıskanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faiz, enflasyon tek haneliye iniyor. 2020 yılı bunların müjdesini alacağımız yıl olacak.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın da katıldığı İzmit’te düzenlenen '2023 AK Genç Üye Khamle Programı'na cep telefonu ile bağlantı kurarak, "Şu anda terörle mücadelede hem içerde hem dışarıda, gerekse politikada Türkiye en büyük atılımlerini yaptı. Bu en büyük atılımleri yaparken gerek batısı, dışımızdaki dünya ciddi manada Türkiye’yi kıskanıyor. Ekonomide hamdolsun Türkiye şu anda ciddi bir sıçrama noktasında" dedi.

Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İzmit’te 2023 gencin, Ak Parti'ye üye olması sebebiyle düzenlenen ‘2023 AK Genç Üye Khamle Programı’na katıldı.

Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen uygulamada konuşma yapmak için sahneye çıkan Binali Yıldırım, cep telefonundan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı aradı.

Cep telefonu üzerinden salonda bulunanlara hitap eden Erdoğan, "2023 üye rakamı çok anlamlı bir rakam. Dolayısıyla 2023 genç üyemizin bugün katılmış olması, bilhassa 2023 yılı anlamıyla da hoş. Ben sizin dinamizmiz ile 2023’e yalnızca Kocaeli’nin çevresinde değil, bütün Türkiye’deki gençlik patlamasının güç bulacağını anlıyoruz. Şu anda Türkiye genelinde aşağı yukarı 11 milyon üyesi olan bir partiyiz. Bizim gibi böyle bir üye kaydına hiçbir parti dahil değil. Gerek il teşkilatlarıyla, gerek kadın kollarıyla, gerek gençlik kollarıyla toplamda bu rakama ulaşmış vaziyetteyiz" dedi.

'EMİN ADIMLARLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ'

Ekonomik anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığını iddia eden Erdoğan şöyle dedi:

"Biz şunu hiçbir zaman unutmayacağız. Tek millet, tek bayrak, tek devlet anlayışıyla inşallah bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız ve hep beraber Türkiye olacağız. Bizi bölmek, parçalamak gayreti içinde olanlara sizin şu anda içinde bulunduğunuz birliğiniz ve birlikteliğiniz en hoş yanıttır. Onlara hiç yanıt vermeye bile gerek yok. Emin adımlarla devam ediyoruz."

'DIŞIMIZDAKİ DÜNYA CİDDİ MANADA KISKANIYOR'

"Şu anda terörle mücadelede hem içerde hem dışarıda, gerekse politikada Türkiye en büyük atılımlerini yaptı" diye devam eden Erdoğan, "Bu en büyük atılımleri yaparken gerek batısı, dışımızdaki dünya ciddi manada Türkiye’yi kıskanıyor. Ekonomide hamdolsun Türkiye şu anda ciddi bir sıçrama noktasında. Faiz, enflasyon tek haneliye iniyor. 2020 yılı bunların müjdesini alacağımız yıl olacak. Kısa süre süre önce Kocaeli’de yerli ve milli otomobilimizin tanıtımını yaptık. Bu otomobilimizle beraber inşallah dünyada ayrım lı bir yere yerleşeceğiz. Bunun yanısıra artık silahlı insansız hava araçlarını üreten bir Türkiye var. Göreve geldiğimizde yüzde 20 olan yerli ve milli savunma sanayimiz şu anda yüzde 70’e ulaşmıştır. Bu Türkiye’nin yakalamış olduğu en yüksek seviyedir. İnanıyorum ki bu çerçeve içerisinde sizin de aldığı bu istikamete, biz istikrarla devam edeceğiz. Bu rakamları daha da artıracağız" dedi.

12 Ocak 2020 Ankara/ Çubuk- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.