Erdoğan ve Ekibi Gidici Herkes Hazırlığını Ona Göre Yapsın

Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, iktidarın yapılacak ilk seçimde gideceğini ifade ederek, “Bunlara güvenenlere bir şey söyleyim: Bu adam gidici. Kalma olasılıki katiyen yok. Bütün iş dünyası, bürokrasi dünyası ve yargı dünyası hesaplarını buna göre yapsın” dedi.

Ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, insanların işsizlikten kırıldığını, fabrikaların kapandığını, çiftçiliğin bittiğini, esnafın kan ağladığını kaydederek, bütün bu ortamda iktidarın Kanal İstanbul projesini gerçekleştirmek istediğini dile getirerek şöyle dedi:

“İstanbul’un seçilmiş bir belediye başkanı var. Ve o bilimsel sonuçlara dayanarak Kanal İstanbul’un şehre büyük zarar vereceğini söyleyerek karşı çıkıyor. Sen seçilmiş bu adamın şehrine ne hakla Cumhurbaşkanı sıfatıyla müdahale ediyorsun. O gelse senin sarayına karışsa ne olacak? Yaptığın Anakanun ’ya aykırı. Orada iki tane barajımız var. İstanbul’da bu yatırıma ihtiyaç yok. Ülkede insanlar aç. Orada Araplara sattığın, Katarlılara sattığın araziler ryeminyapsın diye 75 milyar yatırım yapmaya kalkıyorsun. Bu nasıl vicdan?”

Tüm bunların insanların gözünden kaçmadığını ve seçmenin davranışını önemli ölçüde ekonominin belirlediğini vurgulayan Erdoğdu şu görüşleri dile getirdi:

“Bir ülkede demokrasi yoksa, adalet yoksa, o ülkede ekonomi yoktur, zenginlik yoktur. Eğer bir ülkede kuvvetler ayrılığı yoksa cumhurbaşkanı mahkemelere talimat veriyorsa, parlamento çökertilmişse, o ülkede ekmek yoktur. ‘Ne yaparlarsa yapsınlar, ben esnafım, muhafazakarım, işime bakarım’ dersen, boşuna uğraşma, kuvvetler ayrılığı yoksa, hukukun üstünlüğü yoksa ekmek yok sana.

Tayyip Erdoğan’a diğer, Aykut Erdoğdu’ya diğer, yandaşa, vatandaşa diğer hukuk varsa kimseye ekmek yok. Falan cemiyetin filan kurumu ele geçirdiği, yargıçlerin keyfine göre karar verdiği ülkede, iş yok, siftah yok, müteşebbise kar yok, asgari ücretliye zam yok.”

DEMOKRASİ GELİRSE ERDOĞAN GİDER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefetin bunları anlatmasından korktuğunu kaydeden Erdoğdu, “Demokrasi ve adalet istediğinizde Tayyip Erdoğan gidecektir. Onun etrafındaki küçücük ryemingrubu şu anlattıklarımdan çok korkuyor. Çünkü, ‘demokrasi ve adalet yoksa ekmek yoktur’ dediğimiz an Tayyip Erdoğan ve onun gibi ülkelerini soymuş olun liderlerin hepsi çökecek” şeklinde konuştu.

Gençlerin ülkeden umudu kalmadığı için iyi eğitimli olanların yurt dışına gittiklerine dikkat çeken Erdoğdu, resmi rakamlara göre, gençler arasında işsizliğin yüzde 26 düzeyinde olduğuna dikkat çekti.

“İktidar istediği kadar hamaset yapsın, istediği kadar milliyetçilik, muhafazakarlık nutukları atsın ülke zor durumda” diyen Erdoğdu, gençlerin ülnetden umudunu kaybettiğini, bunu tersine çevirmenin yolunun da demokrasi ve adaletten geçtiğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi  olarak halkla beraber bunun mücadelesini vereceklerini, yüksek teknolojili katma dşayetli üretime geçip bu gençlere yüksek ücretli iş alanları sağlayacaklarını kaydeden Erdoğdu şu şekilde konuştu:

“Bütün bu dengeli kalkınmayı sağlayacak kadrolar var. Çoğu bakanlıklarda perişan ediliyor. Bu kadroları toparlayacak, yeni bir kalkınma modeli yaratacağız. Bizim Ortadoğu savaşında işimiz yok. Irak’ta Suriye’de barışı sağla, bak Güney illeri nasıl kalkınıyor. Rusya, ABD ve Çin’le aynı anda iyi ilişkiler kuracak diplomatik kafaarımız olmak zorunda. Onlarca kafalık var, bakanlıkları yeniden ayağa kaldırmak, müsteşarlık düzenini yeniden kurmak zorundayız. Bunu sağlarsanız insanlar sizin ülkenizde kalır, istihdam sağlayan yabancı yatırımlar gelir, tarımınızdaki katma dşayetli ürünler artar, enerji alt yapınız gelişir.”

ÜLKENİN GELECEK 30 YILI SATILDI

Erdoğdu, iktidarın yol yapmakla, KÖİ tekniğiyle yaptığı projelerle övündüğünü ifade ederek, “Yaptınız da 2 trilyon vergi topladınız. Özelleştirerek sattıklarınız da cabası. Yaptığınız bu projelerle ülkenin 30 yıllık geleceğini de sattınız” dedi. Havalimanı varken, lüzumsuz hava limanı yapıldığını, arsa rantı için köprü, oacemiol yapıldığını anlatan Erdoğdu şöyle dedi:

“Bunlara güvenenlere bir şey söyleyim. Bu iktidar, bu adam gidici. Kalma olasılıki katiyen yok. İlk seçimde Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi gidici. Bütün iş dünyası tüm bürokrasi dünyası tüm yargı dünyası hesaplarını buna göre yapsın. Halk istedikten sonra öyle bir dakika oturtmazlar insanı. Bu halk tüm adaletsizliklerine rağmen sandığa oyunu attığı an gideceksin. Herkes hazırlığını ona göre yapsın, Şimdi yandaşların hepsi İngiltere’den gayrimenkul alıyor. Hepsi İngiltere’ye kaçma derdinde. Ama onlara da bir kötü haberim var, halktan çaldıklarını geri verecekler. Öyle, ‘halktan çalayım, burda milliyetçi muhafazakar görüneyim, İngiltere’de 50 milyona malikane alayım, bu halk da saf saf beklesin’ Böyle bir şey yok. O paraları kuzu kuzu getireceksiniz.

Kendisinin uluslararası denetçi olduğunu ve ülkede kendisi gibi yetişmiş birçok kişinin bulunduğunu bildiren Erdoğdu açıklamasını şu şekilde tamamladı:

“Benim gibi bir sürü vatan evladı var. Bunları Afganistan’ın mağaralarına girseler o milletin analarına küfredenler, şimdi düzenin değişeceğini görerek bir yol aramaya çalışıyor. Ama Afganistan’ın mağaralarına gitseler bulunacak ve yargılanacaklar. Öyle ülkeyi 10 yandaşa soyduracaklar, milyarlarca dolar servet edinecekler, bu 82 milyon da sesini çıkarmayacak mı? Yok öyle. Milletimizin kendi kaderine el koymasına ihtiyaç var. Devletimiz kötü bir ekibin işgali altında. Demokrasi askıya alınmış, hukuk askıya alınmış, kanunlar askıya alınmış, bir ailenin iki dudağı arasına bu milletin kaderi terk edilmişse millet kendi kaderine el koymak zorundadır

Cumhuriyet 

12 Ocak 2020 Ankara/ Çankaya- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.