Sahte Ahmet Altan Mektubu

Sosyal medya üzerinden yazar Ahmet Altan'a ait olduğu öne sürülen bir mektup dolaşıma sokuldu. Anlatım sorunluluğuyla dikkat çeken mektup, bazı internet siteleri tarafından da gerçek sanılarak haberleştirildi. Altan Altan'ın kızı Sanem Altan "Ne yaparsanız yapın onu kendinize benzetemeyeceksiniz" diyerek, sahte mektuba reaksiyon gösterdi.

1138 günlük tutukluluğun sonrasında 4 Kasım 2019’da tahliye edilen, yalnız basına konuştuğu için 13 Kasım’da tekrar tutuklanan yazar Ahmet Altan’ın ismi bu kez sahte bir mektupla gündeme getirildi. Gazeteci-yazar Ahmet Altan’ın yazdığı öne sürülen ‘Kürtler’ kafalıklı bir mektup, sosyal medyada dolaşıma sokuldu.

İmla hataları ve anlatım sorunluluğuyla dolu ‘hakirliten notlar’ cümlesiyle kafalayan mektupta, Ahmet Altan kendisinden, “İnsanlar Shakespeari hatırladıkları gibi beni de hatırlayacaklar. Ben yeri geldiği zaman bir milliyetçiyim. Milliyetçi kafaarılarımı yaptığım sanatsal çalışmalar üzerine kazandım” biçiminde bahsetmiş gibi lanse ediliyor.“Benim Erdoğan’a gücüm yetmez ama, Erdoğan benim kanaatlerimi ve fikirlerimi satın alamaz. Parayla ve korkutarak satın alamadığı iki adam bir kadın var Türkiye’de,
biri Selahattin Demirtaş, biri ben, biride Figen Yüksekdağ’dır” cümlelerinin de bulunduğu sahte mektup, bazı internet siteleri de tarafından da, Ahmet Altan’ın mektubu denilerek yayınlandı.

SANEM ALTAN: O NE ÇİRKİN CÜMLELER

Ahmet Altan’ın kızı Sanem Altan, söz konusu sahte mektuba reaksiyon göstererek, “Ne yaparsanız yapın Onu kendinize benzetemeyeceksiniz!” dedi.

Sanem Altan, söz konusu sahte mektuba dair sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

“Ne yaparsanız yapın Onu kendinize benzetemeyeceksiniz! Ahmet Altan yazdı denilen yazı, her şeyin kafaında yazıya ihanet bir metin, o ne çirkin cümleler. Ahmet Altan büyük bir yazardır, o metnin onun kaleminden çıkmadığı bu nedenle bile bellidir, inanmakta menfaati olan inanır buna, net!”

12 Ocak 2020 Ankara/ Gölbaşi- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.