Bahçeli 3,5 Ay Sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi'de Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hastalığı sebebiyle 3,5 ay aradan sonra bugün tekrar partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi grup toplantısında konuştu. Konuşmasında ağırlıklı olarak Türkiye'nin dış politikasını öven Bahçeli, böylece Libya'da çatışmaların son bulduğunu öne sürdü.

Türkiye’nin dış politikada doğru adımlar attığını savunan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, böylece Libya’da çatışmanın son bulduğunu ifade etti. Ancak General Halife Hafter, dünkü görüşmelerde anlaşma sağlanamadan Moskova’yı terk etmişti.

Bahçeli, hastalığı sebebiyle ara verdiği partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’deki grup toplantısına 3,5 ay aradan sonra katılarak konuşma yaptı. Bahçeli, 23 Eylül 2019’da hastalanmış ve uzun bir tedavi sürecine girmişti. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yeni dönem çalışmaları ise 1 Ekim’de başlamıştı.

Bahçeli, konuşmasında ise kısacası şöyle dedi:

PARMAKLA SAYILMAMIZ MÜMKÜN OLMAYACAK: Bugün 49 kişiyiz, gün gelecek hesap dönecek ve millet tamam diyecek; parmakla bile adetlmamız mümkün olmayacaktır. Yorulmadık ki yarıştan düşelim. Ülkülerimizin peşinden ayrılmadan rezaletlere karşı mücadele edeceğiz.ÇATIŞMA ALANLARI YAYGINLAŞTI: Var olan her problema karşı ilkesel bir duruşumuz mevcuttur. Türkiye’yi çembere alan ihanet akımının fikri de zikri de karışıktır… Maalesef hem bölge hem de küresel sistem huzursuzluk sarmalındadır. Cemal Kaşıkçı, Kasım Süleymani, 176 kişiyi taşıyan uçağın vurulması… Güç mücadeleleri insani kazanımlara kastetmektdir. Çatışma alanları yaygınlık kazanmıştır. Türkiye ve Rusya’nın ortak müdahalesiyle Libya’da çatışma son bulmuştur… Türkiye atak ve aktif dış politika ile söz hakkını sabırla kullanmış, nihayetinde sabrının meyvelerini toplamıştır… Türkiye doğru zamanda doğru politikarla konum almıştır, AKdeniz’deki ezberler bozulmuştur.

LİBYA GELECEK MESELESİDİR: Türkiye doğru zamanda doğru politikalarla konum almıştır, Akdeniz’deki ezberler bozulmuştur… Libya konusu bizim açımızdan gelecek meselesidir. Dayatmalara boyun eğmeyen siyasi iradeye karşı çıkmak, vatanseverlikle nasıl bağdaşacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi neden sızlanıyor. Akdeniz’deki güç oyunlarına Türkiye’nin girmesi zilleti neden kışkırtıyor. Kimden emir alıyorlar. Yunanistan, Hafter, Sisi, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri rahatsız, şuna bakın ki Cumhuriyet Halk Partisi de rahatsız… Geçici ateşnet sürmesi umut vericidir yalnız Cumhuriyet Halk Partisi bundan bile rahatsız… Cumhuriyet Halk Partisi , itimat, itibar ve inandırıcılığını kaybetmiştir. Vatan ve bayrak sevgisi sizi yoldan çıkarmaz, aksine yola getirir. Korku siyaseti diye konuşup duruyorlar, alayı kuyruklu yalandır. Siyaset akıl işidir ve fedakarlık gerektirir.

Cumhuriyet Halk Partisi ’YE DİYORUM Kİ…: Terörist Demirtaş’ın kitabından sözde tiyatro çıkaranlar bu ülkenin köküne yabancı olanlardır. Cumhuriyet Halk Partisi ’ye diyorum ki, çadır tiyatronuzu ya gidin Kandil’de kurun veya Pensilvanya’da açın…

MÜSLÜMANLAR DAĞINIK: Günümüz dünyasında geleceği belirleyen güçler küresel egemen güçlerdir… Üzülerek söylemeliyim ki Türk dünyası ve Müslümanlar dağınık bir görüntü sergilemektedir… Bu coğrafyaya liderlik edebilecek, örnek ve model olabilecek yegane güç Türkiye’dir… Maksadı ne olursa olsun küresel sömürünün önündeki en önemli engel milli devlet yapısı yani milliyetçiliktir…

14 Ocak 2020 Ankara/ Elmadağ- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.