Davutoğlu Konuşsa Tarih Tekrar Yazılır

Gelecek Partisi’nin kurucularından Etyen Mahçupyan, "Ahmet Davutoğlu kendi bildiklerini ve yaşadıklarını anlatırsa bir gün tüm bu yakın tarih tekrar diğer türlü yazılacak. Biliyorum zira bazı bölümleri dinledim, yalnız anlatmak bana düşmez. Biraz o ortamın da olması gerekiyor, kendisine açık şeklinde de sormak mümkün" şeklinde konuştu.

Etyen Mahçupyan, “ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘hırslarının eşiğini geçtiğini ve geri dönüş olmadığını’ belirterek şu şekilde konuştu: “Erdoğan’ın Milliyetçi Hareket Partisi’ye bağımlılığı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Erdoğan’a bağımlılığından daha çok. Erdoğan yalnız kaldığı zaman ve şu andaki gibi çapsız kadroyla yürüdüğünde oradan iyi bir strateji çıkarma şansı yok; bildiği şeyi yapmaya devam edecektir. Ortağını da unutmadan konuşmak lazım. Tek başına karar alma noktasında değil ve artık olmayacak.”

T24’ten Şirin Payzın’a konuşan Mahçupyan, Gelecek Partisi’ni demokrat bir parti olarak tanımlayarak “Demokrat olmak, diğerlarını demokratlığa çağırmak ve bu zeminde ittifaklar kurmak istiyoruz, bunun için çaba sarf edeceğiz yalnız ‘ben şuyum’ diyerek kendimize ideolojik olarak bir kalkan çekmenin mantığı yok” dedi.

İlkelerin uyuşması doğrultusunda her partiyle ittifak yapabileceklerini dile getiren Mahçupyan, “Yüzde 1 alsak da yüzde 51 alsak da değişmeyen bir şey var. Hiçbir parti Türkiye’nin problemlerinı tek başına çözemez. Bu ilke önümüzde duruyor. Başkalarıyla birlikte davranmak zorundasınız” şeklinde konuştu.

Bugünkü Ak Parti’yi ‘Kendi pilotu tarafından rehin edilmiş bir uçak’ olarak tasvir eden Mahçupyan, “Adı aynı fakat karşımızda gördüğümüz diğer bir oluşum. Milliyetçi Hareket Partisi ile yapılan iş birliği ayrım lı bir organik yapı üretmiş durumda. AK Parti’ye baktığımda 2002’deki titiziyetlerinin hiçbirini görmüyorum. Epeyce merkezi otoriter, çevresi oportünist olan bir sosyolojik oluşum” yorumunu yaptı.

14 Ocak 2020 Ankara/ Etimesgut- Siyaset --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.