İBB Cemevlerine İbadethane Statüsünü Oylayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, cemevlerinin ibadethane statüsünde kabul edilmesine dair önergenin İBB Meclisi'ne geleceğini Alenilarken, "Kimin nereyi nasıl ibadethane olarak kullanacağına biz karar veremeyiz. Bütün partilerden bu hususta vicdanlarıyla karar vermelerini bekliyoruz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin cemevlerinin ibadethane statüsünü tanıyan kararının sonrasında İstanbul’da da aynı yönde bir tavsiye gündemde. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, komisyonda bulunan söz konusu tavsiyenin yarın (16 Ocak Perşembe) İBB Meclisi’ne geleceğini belirtti.İmamoğlu Ankara’da belediye başkanlarının bir araya geldiği toplantıda soruları cevaplarken, “Cemevleri konusu pazartesi gündeme alındı ve komisyona sevk edildi. Komisyondan gelecek karara göre perşembe günü meclise gelecek. Kimin nereyi nasıl ibadethane olarak kullanacağına biz karar veremeyiz. Bütün partilerden bu hususta vicdanlarıyla karar vermelerini bekliyoruz” dedi.

16 Ocak 2020 İstanbul/ Beylikdüzü- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.