Devletle Barış Masasına Oturulacak

Halkların Demokratik Partisi eski Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, “Bir gün kesinlikle yine barış masasına oturulacak ve o süreç zarar görmesin diye bazı bildiklerimizi, devletle görüşmelerimizi Açıklamıyoruz. Kürt ve Türk halkına barış sözümüz var zira” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Ziya Pir sosyal medya hesabı üzerinden Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci’nin Halkların Demokratik Partisi ve Selahattin Demirtaş’ı hedef alan sözlerine cevap verdi.

“Gelecek Partisi'nden demokrasi beklenmez demiştim. Beklenmez! Yakında faşist ittifakın bir parçası olursa şaşırmam!” diyen Pir sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bir gün kesinlikle yine barış masasına oturulacak ve o süreç zarar görmesin diye bazı bildiklerimizi, devletle görüşmelerimizi Alenilamıyoruz. Kürt ve Türk halkına barış sözümüz var zira. Davutoğlu şayet bir devlet insanıysa sözcüsünü bir kenara çekip E. Ala (dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala) ile biraz bilgilendirsin.”

Temurci’nin Halkların Demokratik Partisi’yi “hendek olayları” üzerinden eleştirmesine de cevap veren Ziya Pir, “Bir gün Davutoğlu'nun sözcüsü ‘çukur kazan Halkların Demokratik Partisi’ ifadesi için üzülecektir. Bir daha böyle bir terbiyesizlik yapmadan önce o dönem ile ilgili genel başkanıyla konuşsun. E. Mahçupyan daha dün bazı şeyleri ima etti, bizim de bildiklerimiz var. Bunlar ayrı ayrı önlerine çıkacak!’ şeklinde konuştu.

Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, dün Ankara’da yaptığı açıklamada, Halkların Demokratik Partisi eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı hedef almış ve Kobani olayları sebebiyle özür dilemesi gerektiğini belirtmişti.

Temurci, “PKK’yı yoldaş Kandil’i barış merkezi olarak görenlerle Türkiye’de siyaset yapmanın zorluğu ortadadır. Kürt kardeşlerimiz hiç merak etmesin. Şu anda Milliyetçi Hareket Partisi ile yol yürüyen iktidar partisine bakıyor güney doğu ve doğudaki kardeşlerimiz. ‘Biz bu siyasal hareketin içinde olamayız. Ak Parti, Ak Parti olma vasfını kaybetmiştir’ diyor. Çukur kazan Halkların Demokratik Partisi ile de yol yürümek istemiyor. Onun için 82 milyonu bir ve birliktedir” demişti.

16 Ocak 2020 Ankara/ Çubuk- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.