Emniyet: Fettah Tamince'yi Bulamadık

Fettah Tamince ile ilgili şikayetçi olarak ifade vermesi için zorla getirme kararı alındı. Ancak Emniyet 'bulamadık' deyince mahkeme kararı kaldırdı.

Şikayetçi olduğu eski yargıç Osman Kaçmaz ile ilgili ifade vermek üzere zorla getirme kararı verilen iş insanı Fettah Tamince için Emniyet’ten ‘bulunamadı’ cevabı geldi, mahkeme de zorla getirme kararını kaldırarak dosyayı diğer mahkemeye gönderdi.Eski hâkim Osman Kaçmaz’ın, sosyal medya hesabından 16 Ekim 2018’de Tamince için yaptığı, “Dokunulmayan işadamı Tamince FETÖ’nün her yerindeydi” ve “Zimmetine geçirdiğin paraları öde önce” paylaşımları sebebiyle Tamince tarafından şikâyette bulunuldu. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı da Kaçmaz ile ilgili, “hakaret” suçundan dava açtı. Davanın görüldüğü Antalya 25. Asliye Ceza Mahkemesi, İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi’ne talimat evrakı göndererek, Tamince’nin müşteki olarak 9 Aralık’ta ifadesinin alınmasını talep etti. Ancak Tamince, belirtilen tarihte talimat duruşmasına katılmadı. İstanbul’daki mahkeme, Tamince ile ilgili ifadesinin alınması için “zorla getirme emri” çıkardı.

Talimat davasının ikinci duruşması İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 13 Ocak günü görüldü. Ancak duruşmaya gelen olmadı. Tutanağa, “Sanık ile ilgili menfaatilan zorla getirmeye yanıt var, sanığa ulaşılamadığının bildirildiği görüldü, okundu” diye not düşen hâkim, talimatın Antalya’daki mahkemeye iadesine karar verdi. Davada yargılanan Osman Kaçmaz ise konuy ile ilgili olarak Cumhuriyet gazetesinden Alican Uludağ’a yaptığı açıklamada, “ Türkiye Cumhuriyeti’nin Emniyet teşkilatı, hernet tanıdığı, bildiği şahsa ulaşamıyor. Bunu çok manidar buldum. Tamince bırakın sanıkken ifade vermeyi, müştekiyken dahi ifade vermiyor” dedi.

Gazete Duvar 

16 Ocak 2020 Antalya/ Gazipaşa- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.