TFF Başkanının Gelini ve Oğluna Gözaltı

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in oğlu Batuhan Özdemir ve gelini Aslı Özdemir gözaltına alındı. Gözaltı gerekçeleri ise önce tahliye edilen sonra tekrar gözaltına alınan eski Korgeneral Metin İyidil'i 'kaçırma' iddiası.

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin sonrasında yargılandığı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan ve istinaf müracaatsu sonucu tahliye edilen eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı Korgeneral Metin İyidil gözaltına alındı.Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20’nci Ceza Dairesi, İyidil’in darbe girişiminin sonrasında yargılandığı davada çarptırıldığı ağırlaştırılmış müebbet hapse dair hükmü kaldırıp beraat ve tahliyesine hükmetmişti. İyidil’in tahliye kararına Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığınca itirazda bulunulmuş ve savcılığın isteğini değerlendiren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi, 21’inci Ceza Dairesi tarafından yöneltilen ‘suç ve kaçma kuşkusi’ gerekçesini göz önüne alarak yakalama kararı çıkarmıştı.

Metin İyidil ile birlikte; TFF Başkanı ve Limak Holding yönetim kurulu başkanı Nihat Özdemir’in oğlu Batuhan Özdemir, gelini Aslı Özdemir ve İyidil’in avukatı Abdullah Kaya da gözaltına alındı. Batuhan Özdemir ile Aslı Özdemir’in gözaltına alınma gerekçeleri arasında; İyidil’i “kaçırma” kuşkusinin bulunduğu iddia ediliyor. İyidil bunun yanı sıra Nihat Özdemir’in kayınbiraderi.

Öte yandan Hakimler Savcılar Kurulu da, İyidil ile ilgili beraat kararı veren istinaf 20’nci ceza dairesi üyeleri ile ilgili tahkîkat başlattı.

Dün 15:14 TSİ Ankara/ Çankaya- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.