Bahçeli: Gerekirse Şam'a Girilmeli

Suriye Devlet Başkanı Esad'ın devrilmesi gerektiğini belirten Bahçeli, Rusya'yla da ilişkilerin gözden geçirilmesini istedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik suçlamalarını da sürdüren Bahçeli "FETÖ'nün siyasi ayağını açıklayacakmış, boy aynasına baksın... 15 Temmuz başarılı olsaydı yurtta sulh konseyinin siyasi ayağı kim olacak, ülkeyi kimler yönetecektir? Mesela Kılıçdaroğlu böyle bir durumda görev alacak mıydı?" diye sordu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışmalarında yine CHP’yi işaret etti. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un, bu konuda, 2009’de Meclis’ten geçirilen ve askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasını getiren düzenlemeyi gündeme getirmesini de eleştiren Bahçeli “O günkü bir konuyu bugün yeniden kaşımanın kime ne faydası olacaktır… Kendisi görevdeyken FETÖ’cülerle mücadaleyi hakkıyla yapmış mıdır?” dedi.
İdlib’deki çatışmalar nedeniyle Rusya ve Esad’ı hedef lan Bahçeli, “Türk milleti gerekirse, başka da seçenek görülmezse, Şam’a girmeyi şimdiden planlamalıdır” dedi.

MHP’nin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Bahçeli özetle şunları söyledi:

ÇÖKEN DEVLET DEĞİL BİNALAR: Türkiye son zamanlarda afetlerle ve vehim kazalarla kıyasıya boğuşmaktadır. Felaketler 2020 yılında adeta otomatiğe bağlayarak ülkemizi tesiri altına almıştır… Türkiye, tek yürek olarak Elazığ depremzedelerine sahip çıkmıştır. 1999 depremi ile Elazığ depremini karşılaştırıp siyasi çıkar kovalayanlar vardır. 1999’da devletin çöküp bugün ayakta olduğunu söyleyenler ortadadır… 1999’da çöken devlet değil binalardır. Devlet aynıdır, ruh aynıdır, fıtrat ayınıdır. 1999 depremi ile Elazığ depremini teraziye koymak ahlaksızlık değil midir.ESAD DEVRİLMELİ: Hem Suriye’yi hem de Türkiye’yi eş zamanlı kontrol etmeye çalışan Rusya iyi niyetli değildir. Hükümetin, Rusya ile ilişkileri yeniden gözden geçirmesi temennimizdir. Ne Astana’dan ne Soçi’den ne Cenevre’den ne de diplomatik temaslardan herhangi bir sonuç bugüne kadar çıkmamıştır, çıkması da beklenmemelidir… Şehitlerimizin vebali saldırgan Suriye kadar buna ortam hazırlayan Rusya’nın omuzlarındadır. Bununla yüzleşmek şarttır… Türk milleti gerekirse, başka da seçenek görülmezse, Şam’a girmeyi şimdiden planlamalıdır… Mehmetlerimize şehit eden alçaklara ses çıkarmayıp Türk devletini suçlayanlar ortadadır… Esad devrilmelidir, zulüm şatoları yıkılmalıdır.

KILIÇDAROĞLU GÖREV ALACAK MIYDI?: Bugün CHP yönetimi Türkiye düşmanları tarafından ele geçirilmiştir… 3 genel başkan yardımcımızdan kurulan komisyon çalışmalarını tamamlamıştır. Bu komisyon marifetiyle Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün siyasi ayağını açıklayacakmış, boy aynasına baksın… 15 Temmuz başarılı olsaydı yurtta sulh konseyinin siyasi ayağı kim olacak, ülkeyi kimler yönetecektir? Mesela Kılıçdaroğlu böyle bir durumda görev alacak mıydı? Cevabını aradığımız sorular da bu şekildedir…

BAŞBUĞ YANLIŞ YERDE İZ SÜRÜYOR: 26. Genelkurmay Başkanı Sayın İlker Başbuğ, malum iddialarda bulundu… Önerge üzerinde siyasi ayak tartışması odaklanmıştır. MHP 2009’da ne söylediyse bugün de arkasındadır. Fakat FETÖ’nün siyasi ayağı basit şekilde önergeye imza atanlarla geçiştirilemez… Bizim de çekincelerimiz vardır önerge hakkında ancak sayın Başbuğ yanlış yerde iz sürmektedir… O günkü bir konuyu bugün yeniden kaşımanın kime ne faydası olacaktır… Kendisi görevdeyken FETÖ’cülerle mücadaleyi hakkıyla yapmış mıdır?

11 Şubat 2020 Ankara/ Çubuk- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.