Rusya’dan Erdoğan’ın Sözlerine Yanıt

Rusya Dışişleri Bakanlığı Yeni Tehlike ve Tehditler Dairesi Direktörü Vladimir Tarabrin, Moskova ve Şam'ın Suriye'de sivilleri vurmadığını ifade etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, “İdlib’de, rejim ve Ruslar ile yine rejimle birlikte hareket eden güçlerin çoğu saldırılarının, teröristleri değil, doğrudan sivil halkı hedef aldığı gerçeğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerini değerlendiren Tarabrin, Moskova ve Şam’ın Suriye’de sivilleri hedef almadığını, tüm atımların yalnızca terörist oluşumlara yönelik olduğunu vurguladı.

Öte yanda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İdlib’e ilişkin bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Kremlin’den yapılan açıklamada, Putin ve Erdoğan’ın yaptıkları telefon görüşmesinde ilgili kurumlarla iletişime devam etmeye karar verdiğini belirtildi.

Putin ve Erdoğan ayrıca, Türkiye ve Rusya’nın Suriye’deki anlaşmalarının uygulanmasının önemine vurgu yaptı.

(Kaynak: Sputnik)

12 Şubat 2020 Van/ Edremit (Gümüşdere)- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.