HDP ve SAADET'e İşlem Yapsak Ortalık Ayaklanır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Parlamentosu'ndaki Kürt konferansına katılan vekillere tepki gösterdi. Erdoğan, "Kırmızı bültenle aranan teröristler misafir edilip konuşturuldu. Maalesef HDP ve Saadet Partisi (SAADET) vekilleri de yer almışlardır. Şimdi biz bu vekillere ve partilere işlem yapsak ortalığı ayağa kaldırırlar" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kahramanmaraş’ın Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü Kutlamaları” için düzenlenen törende konuştu.

“Dün dedeleri arkalarına bakmadan kaçanlar bugün bizimle ilgili hayaller kurmaya başladılar” diyen Erdoğan, “Hem sahada hem masada yürütülen sinsi faaliyetlerin hiçbirinde amacına ulaşamayacaklardır. Bu sinsi faaliyetlerden biri geçtiğimiz gün Avrupa Parlamentosu’nda yaşandı. Kırmızı bültenle aranan bölücü teröristler misafir edilip konuşturuldu. Maalesef HDP ve Saadet Partisi vekilleri de yer almışlardır. Şimdi biz bu vekillere ve partilere karşı işlem yapsak ortalığı ayağa kaldırırlar” ifadelerini kullandı.

AP'deki Kürt konferansına Bahçeli'nin tepkisi: Zillet
‘BELÇİKA’DA TERÖR ÖRGÜTÜNÜ DESTEKLEYEN KARAR ALINDI

Belçika mahkemesinin PKK’nin yargılama alanına girmediğine dair kararına tepki gösteren Erdoğan, “Geçtiğimiz haftalarda Belçika’da terör örgütünü destekleyen nitelikte karar alındı. Kendi yargı organının kararlarına uymayan bir Avrupa Birliği’nin ne güvenilirliği, ne de itibarı kalır. AB’yi terör karşısında ilkeli bir tutum sergilemeye davet ediyorum. Yaşanan gelişmeler AB’nin ve Avrupa ülkelerinin terör karşısındaki samimiyetsizliğinin, ilkesizliğinin, çarpık duruşunun birer tezahürüdür” dedi.

Belçika Yargıtayı: PKK yargılama alanımıza girmiyor
‘GELECEĞİNİZ VARSA GÖRECEĞİNİZ DE VAR’

2023 hedeflerine ulaşmakta kararlı olduklarını söyleyen Erdoğan, “Ne yaparsanız yapın Türkiye 2023 hedeflerine Allah’ın izniyle ulaşacaktır. Bu kararlılığımızdan gözleri korkanlar, bozulan oyunlarının hıncıyla giderek daha pervasız şekilde üzerimize geliyor. Biz de diyoruz ki, geleceğiniz varsa göreceğiniz de var” diye konuştu.

12 Şubat 2020 Kahramanmaraş/ Elbistan- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.