MHP'den Rusya Büyükelçiliği'ne Tepki

MHP'li Erkan Akçay, Rusya Büyükelçiliği'nin ABD'ye Türkiye hakkında gönderme yaptığı paylaşımına tepki gösterdi. Akçay, "Diplomatik misyon için bulundukları Türkiye topraklarında görevlerini kötüye kullanmışlardır. Zira Moskova'da terör örgütü PKK'ya temsilcilik açan Rus hükümetinin ayırt etme kapasitesi de ortadadır" dedi.


Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından ABD’nin Türkiye’ye destek verdiği açıklamasına yönelik “Takdiri size bırakıyoruz” başlıklı paylaşıma tepki gösteren Akçay, şunları söyledi:

“Bu paylaşımı ile Rus Büyükelçiliği haddi olmayarak böylesine kritik bir meselede görüş beyan etmiş, diplomatik misyon için bulundukları Türkiye topraklarında görevlerini kötüye kullanmışlardır. Zira Moskova’da terör örgütü PKK’ya temsilcilik açan Rus hükümetinin ayırt etme kapasitesi de ortadadır. Oysa Türkiye Cumhuriyeti doğruyu yanlışı, zalimi mazlumu ayırt etme ferasetine ve devlet geleneğine sahiptir. Kahraman ordumuzun İdlib’deki varlık sebeplerinden en temeli halkına zulmeden Esad rejiminin gözü dönmüş kıyımlar gerçekleştiren, güvenliğimizi tehdit eden terör örgütlerinin uluslararası hukuk ve insan hakları bağlamında karşısında durmaktır. Rejim ordusunun sivilleri hedef alan saldırıları gayet açıktır. Esad rejimine toz kondurmamak adına kılı kırk yaran Rusya bu tür söylemleri terk etmelidir.”

13 Şubat 2020 Van/ Çaldiran- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.