İngiltere'de Virüs Kapan Dört Kişi Farklı Semptomları Anlattı

Korona virüsünün en yaygın belirtileri yüksek ateş ve öksürük olsa, hastalığın ortaya çıkış biçimi kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. İngiltere’de enfekte olan dört kişi, yaşadıklarını ve semptomlarını anlattı.

Tüm dünyaya yayılan korona virüsünün semptomları hastadan hastaya değişiyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) en yaygın belirtilerin yüksek ateş, yorgunluk ve kuru öksürük olduğunu duyursa da, hastalığı hafif geçirenler başta olmak üzere birçok farklı semptom gözlenebiliyor. Söz gelimi, baş ağrısı, nefes darlığı, kas ağrısı ve boğaz ağrısı semptomlar arasında. Daha nadir belirtiler arasında ise ishal, mide bulantısı ve burun akıntısı yer alıyor.

Semptomların kişiden kişiye büyük farklılık gösterdiği korona virüsünden etkilenen dört İngiliz, yaşadıklarını anlattı.‘ATEŞİM YOKTU, ANİDEN KOKU VE TAT DUYULARIMI KAYBETTİM’

Norfolk’ta yaşayan 69 yaşındaki Linda Carr, semptomların ‘koku yetisini kaybetmesiyle başladığını’ söyledi. Carr, şöyle konuştu: “İki hafta önce birden koku ve tat alma duyularımı kaybettim. Ağzımda berbat bir tat vardı. Hızlıca diğer belirtileri de göstermeye başladı. Çok hasta hissediyordum ve inanılmaz derecede yorgundum. Ama ateşim yüksek değildi ve kuru öksürük yoktu, bu yüzden Covid-19 ihtimalini düşünmedim.”

Bütün bu semptomların ardından Covid-19 testinin pozitif çıktığını söyleyen Carr, “ Hastanede beş kilo verdim. Hastanede geçirdiğim beş gecenin ardından da taburcu edildim” dedi.

24 Mart 2020 Van/ Çaldiran- Dünya --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.