- 10 Şubat 2020

Çaldıran'da Zorlu Kar Çalışması

Van'ın Çaldıran ilçesinde yoğun kar yağışı nedeni ile zorlu bir çalışma yürütülüyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Çaldıran Yol Yapı Daire Başkanlığı şantiyesi iki gündür aralıksız tipi ve yağıştan dolayı yoları kapanan 103  mahalle ve mezralar ile birlikte 12 güvenlik bölgelerin yağıştan sonra Çaldıran şantiye şefi Yunus Durgun'un talimatıyla kısa bir sürede tüm yollar açılarak vatandaşlara daha iyi bir hizmet vermek için çalışmaları devam ettiriyor.

İlçe Merkezinde Yapılan Çalışmaları Belediye Başkanı Yerinde İnceledi 

Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından sürdürülen çalışmalara eşlik etti. Ülkeyi etkisi altına alan kar yağışı Çaldıran da hayatı olumsuz etkiliyor. Hava sıcaklığının gündüzleri eksi 20 ile 30 dereceleri gördüğü ilçede, geceleri ise eksi 30 ile 40 derecelerde çalışmalarını yürüten karla mücadele ekipleri, kısa sürede tüm yolları açmayı hedefliyor. Gece yarılarına kadar bizzat çalışmaları takip eden Başkan Ensari, amaçlarının ilçede olası olumsuzlukların önüne geçmek olduğunu ifade ederek, “İlçemizde zor bir kış mevsimi yaşamaktayız. Son on gün içerisinde beklenenin üzerinde kar yağışıyla karşılaştık. İlçemiz 2 bin 50 rakımlı ve Türkiye'nin en soğuk yerlerindendir. Kış mevsiminde gündüzleri hava sıcaklığı eksi 20 ile 30 dereceleri bulurken, gece ise sıcaklık eksi 30 ile 40 dereceyi bulmaktadır. Karla mücadele ekiplerimiz, yoğun kar yağışı nedeniyle gece gündüz demeden mücadele ederek halkımızın rahatı için ciddi anlamda çaba harcamaktadır. Karla mücadele ekiplerimizle birlikte bizzat takip ederek çalışmaları yerinde inceliyoruz. Yağan kar yağışının ardından ilçemizde iki günlük okulların tatil edilmesi, özellikle kırsal mahallelerindeki araç trafiğinin sakinleşmesine neden oldu. Halkın ilçe ile bağlantısının kesilmemesi için yol açma çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Yüze yakın yerleşim yerimizin yollarını ulaşıma açarak, olası buzlanmaya karşı da tuzlama çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ajans Çaldıran Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ajans Çaldıran hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.